jump to navigation

Fusca viert feest 20/01/2010

Posted by Observer in In de rand.
Tags: , , , , , ,
trackback

In Brazilië betekent 20 januari de “Dia Nacional do Fusca” (nationale dag van de Volkswagen kever). De datum werd gekozen door Volkswagen in de jaren tachtig en maakt deel uit van de officiële feestkalender van het gemeentebestuur van de stad São Paulo sinds 1996, het jaar dat de autobouwer opnieuw begon met de fabricatie van het populaire autootje. Zowat overal in het land wordt vandaag eer betoond aan de kever. In São Paulo is er zondag (24 januari) een tentoonstelling, ingericht door de Fusca Club. Er zullen ongeveer 500 verschillende modellen getoond worden, gaande van kevers in allerlei uitvoeringen tot modellen die door de kever geïnspireerd werden, zoals de Kombi, de Variant, Brasília en Karmann-Ghia, alsook rariteiten als militaire voertuigen uit de tweede wereldoorlog. Liefhebbers van de kever zeggen dat het autootje zeven belangrijke goede eigenschappen heeft, met name een “ziel”, lage gebruikskosten, charisma, geschiedenis, herinneringen, robuustheid en behoud van waarde. Lees hier meer over de Fusca.

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine

Reacties»

1. Bert Ernste - 20/01/2010

Tja, bij dit onderwerp kan ik natuurlijk niet laten om even te linken naar mijn artikel over Jan van de Ven in São Paulo, die al tientallen jaren aan zijn Kever sleutelt.

Opgepast, hij is niet van het restaureren, maar van het modificeren. Dus wie de Kever in originele staat wil zien, zal niet waarderen wat Van de Ven deed met zijn ‘Fusca’.

http://www.ernste.net/brazilie/fusca.html


Geef een reactie

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log Out / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log Out / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log Out / Bijwerken )

Verbinden met %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 64 other followers