Groeiend aantal miljonairs 23/07/2008
Posted by Observer in Brazilië vandaag.Tags: Bell, Brazilië, Cessna, Giorgio Armani, Hermes, IPEA, Miljonairs, São Paulo
trackback
Een studie van het Instituto de Pesquisa Econômica Aplicada (IPEA) toonde aan dat de ongelijkheden in Brazilië in dalende lijn gaan. Volgens de gegevens zou het inkomen van het armste deel van de Braziliaanse bevolking in de laatste vijf jaren met 22% omhoog gegaan zijn. De rijke toplaag van de bevolking zag zijn inkomen met 4,9% stijgen. In regio’s rond grote steden als Recife, Salvador, São Paulo, Porto Alegre, Belo Horizonte en Rio de Janeiro hebben de rijken een inkomen dat 23,5 keer groter is als dat van de armen; in 2003 was dat 27,3 keer groter.

Wie is de miljonair?
Het aantal Braziliaanse miljonairs kent ook een stevige groei: in een jaar tijd kwamen er 23.000 nieuwe miljonairs bij in Brazilië. Dat aantal moet enkel onderdoen voor dat van China en Indië. In totaal zijn er nu 143.000 Brazilianen met meer dan 1 miljoen Reais op hun bankrekening. Die miljonairs zitten vooral in de staat São Paulo, het financiële centrum van het land. Toch rijzen er overal in Brazilië nieuwe shopping centra uit de grond die vooral mikken op die miljonairs, met exclusieve boetiekjes van Giorgio Armani, Hermes en soortgelijke. De verkoop van dure auto’s en luxe appartementen swingt de pan uit. De verkoop van dergelijke luxe goederen kende een stijging van 17% in het laatste jaar, iets waar vooral fabrikanten van helikopters en privé vliegtuigen kunnen over meepraten. De verkoop van helikopters stijgt met een gemiddelde van 13% per jaar. Bij TAM Taxi Aéreo Marília was de gebruikelijke leveringstermijn voor een Cessna of een Bell helikopter 1 jaar; tegenwoordig moet de koper 4 jaar geduld hebben.







Reacties»
No comments yet — be the first.